News

FUNTEC Startup Camp Ostrava 2013

prezentace a mentorování start-up projektů

V Ostravě se ve dnech 12. - 14. 12. 2013 uskutečnil první ročník setkání startup projektů pod názvem FUNTEC Startup Camp - vyvrcholení třetího ročníku technologické soutěže Technology Cup zaměřené hlavně na studenty technických škol. Tuto soutěž studentských projektů z oblasti vědy a techniky organizuje CVVI (Centrum pro výzkum, vývoj a inovace) a koná se pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a Jihomoravského kraje. Hlavním cílem je ocenit zajímavé nápady a zvýšit povědomí studentů, veřejnosti a médií o spolupráci průmyslu s výzkumem v oblasti transferu technologií. Samotný FUNTEC tak pomáhá hledat cesty jak prezentované nápady proměnit v realitu.

Pan ministr odevzdal 1. cenu vítěznému projektu společnosti mladé Laudas Technology s názvem Distribuovaná kancelář.

Nápad uspořádat tento startup camp se zrodil v hlavě JUDr. Jana Rakušana, předsedy představenstva CVVI, který stojí za celou myšlenkou podpořit mladé inovátory a dát jim šanci prosadit se ve světě podnikání.

FUNTEC Startup Camp 2013 se uskutečnil v prostorách Ostravské univerzity a jeho konferenční části se zúčastnila více než stovka návštěvníků. Odprezentovat svůj nápad přišlo přes 20 začínajících startupistů, kteří během tří dnů dostali od sboru mentorů zpětnou vazbu a svoje projekty dále významně posunuli.

Na celodenní konferenci kromě českých odborníků vystoupili i zahraniční řečníci, jako například Brad Anderson (USA), Keith Massa (Malta) nebo Christo Balinow z KIC InnoEnergy. Všech 14 řečníků konference bylo po celé tři dny FUNTEC campu k dispozici jeho účastníkům právě jako mentoři.

JUDr. Jan Rakušan, MBA u motivačního proslovu pro všechny účastníky. Na podiu spolu s výherci, Distribuovaná kancelář (Michal Ulrych), RecorderTV (Jiří Buják), IzDet (Tomáš Svoboda) a Banana XC (Aleš Nenička a Soňa Černáková), vystoupali zástupci firmy Panasonic (Tomáš Podivínský) a KIC InnoEnergy (Christo Balinow), ministr průmyslu a obchodu.


V sobotu 14. 12. 2013 přijel slavnostně ocenit vítězné projekty i Ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala. Na třetím místě se umístil startup s názvem IzDet, druhé místo obsadila mladá dvojice s projektem BananaXC a vítězem se stal projekt Distribuovaná Kancelář společnosti Laudas Technology. Zvláštní ocenění společnosti Panasonic Electric Works získal projekt RecorderTV, který bude ještě potřebovat pár vylepšení, ale porotu mimořádně zaujal.

Celý organizační tým se postaral o vynikající a příjemnou atmosféru a univerzita se na tři dny proměnila na domov pro mladé lidi, kteří chtějí v životě něco dokázat. První ročník FUNTEC Startup Campu tedy dopadl na výbornou a jak zaznělo z úst organizátorů i účastníků, můžeme se těšit na další pokračování.

Závěrečný proslov pana ministra Ciencialy ke všem účastníkům FUNTEC startup campu v Ostravě.


www.funtec.cz
www.mpo.cz/dokument145594.html
www.facebook.com/FunTec.cz

 

7.6.2013 - Hledáte šikovné studenty? Chcete si vychovávat své zaměstnance? Máme pro Vás řešení...

Pokud hledáte nové zaměstnance a potřebujete poradit, nebo hledáte někoho, koho si můžete vychovat, máme pro Vás radu. V rámci projektu KP Milovice můžete získat studenty na stáže. My Vám je pomůžeme vybrat, pomůžeme s administrací a Vy si vyberete toho, koho budete potřebovat. Začít můžete hned...

 

31.5.2013 - Byla odevzdána další Monitorovací zpráva (MZ), tentokrát s pořadovým číslem 3.

 

10.5.2013 - Pozvánka na mezinárodní konferenci - DIAGNOSTIKA A FUNKČNÍ BEZPEČNOST  V SÍTÍCH PROFINET
 
Tuto mezinárodní konferenci pořádá v rámci projektu KP Milovice - CVVI a ČVUT v Praze ve spolupráci se sdružením Profibus CZ, ve spolupráci s dalšími partnery - Energoklastr, VTP Milovice a CTT Vysočina. Konference se uskuteční 28. 5. 2013, od 8:00 hodin, Praha, TOP HOTEL PRAHA, Blažimská 1781/4, Praha 4. Hlavními tématy mezinárodní konference jsou: Základní principy funkční bezpečnosti, distribuovaná bezpečnost PROFIsafe, příklady dobré praxe. Návrh bezpečnostních aplikací, posuzování rizik. Diagnostika v sítích PROFINET. Celou pozvánku najdete zde.
 
 
12.4.2013 - Veletržní tým VTP Milovice a CVVI úspěšně zakončil jednu z nejvýznamnějších událostí veletržní sezóny - veletrh Hannover Messe. Tým na veletrhu propagoval možnosti spolupráce, informoval o možnostech společného výzkumu, vybavenosti laboratoří, vzdělávání studentů a dalších projektech, na kterých se mohou partnerské firmy podílet. "Jsme rádi, že jsme na veletrhu byli. Bylo to určitě přínosem pro obě strany," chválí účast vedoucí marketingu CVVI, Ing. Jiří Wagner.
 
 
4.4.2013 - Výstava Interiérů VTP Milovice byla úspěšně zahájena vernisáží. Té se zúčastnil koordinátor vystavovaných prací ing. arch. Petr Dýr, Ph.D., starosta obce Milovice Lukáš Pilc a ředitel VTP Milovice Ing. Ondřej Štefan. Celá výstava potrvá do 26. 4. 2013 a můžete ji navštívit v prostorách MěÚ Milovice.
 

28.3.2013      Výstava interiérů VTP Milovice. Vědeckotechnický park Milovice oživí město novými pracovními příležitostmi a kvalitním zázemím pro vědu a výzkum. Přijďte navštívit výstavu návrhů interiéru. „Srdečně Vás zveme na výstavu interiérů vědeckotechnického parku, která bude zahájena 3. 4. 2013 od 16:00 v atriu Milovické radnice a potrvá do 26. 4. 2013,“ zve na akci ředitel VTP Milovice, Ing. Ondřej Štefan. Veřejnosti bude výstava přístupná ve všední dny vždy od 7:00 do 18:00 hod. Na výstavě budou prezentovány architektonicky zpracované návrhy interiérů VTP Milovice. Návrhy zpracovali studenti Ústavu architektury fakulty stavební VUT v Brně. „Jsme rádi, že se nám daří dobře komunikovat s místní samosprávou a nyní snad přilákáme i další zájemce o informace o novém vědeckotechnickém parku. Věřím, že se výstava bude líbit a zaujme oko návštěvníka,“ dodává Štefan.

 
 
28.3.2013      Seminář o aktivitách a projektu VTP Milovice v Příbrami. Na semináři byly představeny možnosti spolupráce a chystané aktivity projektu VTP Milovice. Současně proběhl seminář o možnostech spolupráce s VTP Milovice, novinkách ze světa inovací a transferu technologií na PEF MENDELU v Brně.
 
 
27.3.2013      Dovolujeme si Vás pozvat na odborné bezplatné školení pro studenty Manažerské dovednosti - 2. - 3. 5. 2013, od 9:00 v Brně (ul. Šámalova 60a). Pro účast na školení je nutné přihlášení na skoleni@cvvi.eu.
 
 
22.3.2013     HANNOVER MESSE 2013 i s účastí CVVI a VTP Milovice. Hannover Německo – jedna z nejvýznamnějších světových událostí v oblasti technologií se uskuteční 8. - 12. dubna 2013 v Hannoveru. Tento veletrh je spojením jedenácti předních veletrhů na jednom místě: Industrial Automation, Motion, Drive & Automation, Energy, Wind, MobiliTec, Digital Factory, ComVac, Industrial Supply, SurfaceTechnology, IndustrialGreenTec a Research & Technology. Hlavními tématy veletrhu HANNOVER MESSE 2013 jsou průmyslová automatizace a IT, energetické technologie a technologie pro životní prostředí, technika pohonu a fluidní technika, průmyslové subdodávky, výrobní technologie a služby, výzkum a vývoj. Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2013 je Rusko.
 
 
20.3.2013      Dovolujeme si Vás pozvat na odborné bezplatné školení pro studenty Řízená efektivní spolupráce - 12. - 13. 4. 2013, od 9:00 v Brně (ul. Šámalova 60a). Pro účast na školení je nutné přihlášení na skoleni@cvvi.eu.
 

15.3.2013      Dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy k VTP Milovice, která se uskuteční 3. dubna 2014 od 16:00 v prostorách MěÚ Milovice. Výstava potrvá, až do 26. dubna 2013.

 

 
10.3.2013      Dovolujeme si Vás pozvat na odborné bezplatné školení pro studenty Financování projektů - 29. - 30. 3. 2013, od 9:00 v Brně (ul. Šámalova 60a). Pro účast na školení je nutné přihlášení na skoleni@cvvi.eu.
 
 
9.3.2013      VTP Milovice se zúčastnil veletrhu CeBIT 2013. Veletrh CeBIT je nejvýznamnějším světovým veletrhem digitálního průmyslu, který je především impulzem pro účinné nastartování obchodů.  CVVI zde 5. – 9. 3. 2013 prezentovalo své projekty a možnosti partnerství na společných projektech. Součástí prezentace byly také aktivity VTP Milovice. Letos se ho zúčastnilo více než 4000 firem z více než 70 zemí a představilo nejnovější inovace z high-tech sektoru. Vedoucí téma veletrhu CeBIT 2013 věnované „sharing economy“ popisuje sdílení jako společné využívání vědeckých poznatků, zdrojů, zkušeností a kontaktů, jako novou formu spolupráce.
 
 
5.3.2013      CVVI a VTP Milovice budou prezentovat svou činnost v oblasti automobilového průmyslu a zúčastní se veletrhu Automotive Testing Expo Europe 2013 - Stuttgart 
Na veletrhu budou prezentovány aktivity VTP Milovice, CVVI a dalších projektů. Veletrh proběhne v termínu 4. - 6. 7. 2013. Srdečně zveme na náš stánek a bližší podrobnosti přineseme.
 

28.2.2013      Dovolujeme si Vás pozvat na odborná bezplatná školení pro studenty Prezentační dovednosti - 14. - 15. 3. 2013, od 9:00 v Brně (ul. Šámalova 60a) a Komunikační dovednosti - 21. - 22. 3. 2013, od 9:00 v Brně (ul. Šámalova 60a). Školení připravila zkušená lektorka Soňa Svobodová. Pro účast na školení je nutné přihlášení na skoleni@cvvi.eu.

 

21.2.2013 - Dovolujeme si Vás pozvat na Seminář Elišky Wagnerové, který se koná v rámci projektu KP Milovice 25. 2. 2013 od 17:00 v přednáškové místnosti č. 140 na Právnické fakultě MUNI v Brně.

 

13.2.2013 - Zástupci VTP Milovice se zúčastnili XXIII. Valné hromady Společnosti vědeckotechnických parků ČR. Ta se uskutečnila v budově ČSVTS v Praze.

 

5.2.2013 -  VTP Milovice a CVVI na podnikatelském workshopu v USA. V únoru se zúčastnila společnost CVVI a VTP Milovice podnikatelského setkání a inovačního worshopu v USA, San Francisco. Součástí byla také návštěva podnikatelského inkubátoru pro spolupráci, až pro 500 start-up projektů – Rocket Space. Rocket Space má za cíl urychlit rozvoj technologických společností, zajistit jejich marketing, poskytnout inovační poradenství a pomoci s transferem technologií. Svůj příspěvek o možnostech inovativní spolupráce s VTP Milovice a obchodních příležitostech v ČR přednesl také předseda představenstva CVVI JUDr. Jan Rakušan, MBA. 

 

22.12.2012 - VTP Milovice Vám přeje krásné Vánoce a úspěšný vstup do Nového roku.

 

19.12.2012 - V rámci projektu KP Milovice probíhají odborná školení pro studenty UTB ve Zlíně. Těšit se mohou na témata jako Prezntační a komunikační dovednosti, Projektové řízení a další.

 

12.12.2012 - Proběhne odborná prezentace o projektu na vysoké soukromé škole Akademie STING o.p.s.

 

15.12.2012 - V rámci projektu KP Milovice budou probíhat školení odborných dovedností opět od února. Zabrousíme do Ostravy, Zlína, Brna a dalších měst ČR. Pokud budete mít zájem přihlásit se - můžete na mailu zde.

 

18.10.2012 - Proběhl další ročník kooperačního mezinárodního veletrhu v Paříži - Midestu. Po tři dny se mohli odborníci z celého světa podívat tváří tvář možným novým partnerstvím a projektům. Na této významné akci nechyběli ani zástupci CVVI, Energoklastru a dalších partnerských projektů a skupin. V rámci veletrhu se podařilo uskutečnit několik desítek schůzek, zejména významná je ta, kterou uskutečnili mladí vědci na Ambasádě ČR a v několika nadnárodních společnostech. Byl představen projekt rentgenového přístroje Tomáše Svobody - SCIOX a několik dalších služeb a technologií. Pozadu nezůstaly ani vědecko-technické parky a centra transferu technologií, jakožto partneři CVVI. "Byla to výborná zkušenost, jsem rád, že jsem se mohl podílet na organizaci při této misi. Určitě to prospělo mně, i mému projektu," dodává s nadšením v hlase Svoboda.

 

11.10.2012     Proběhla konference „VTP Milovice – "Praktické přínosy inovací v klastrech“

 

9.10.2012       Dnes byl zahájen nový ročník Technology Cupu !

1.8.2012         Dne 9.10. 2012 se v Technickém muzeu v Brně uskuteční konference na téma VTP Milovice

 
31.5.2012       V průběhu května byla vyhodnocena a uzavřena výběrová řízení na dodavatele interaktivních seminářů, školení, stáží a mentoringu a analýzy dění v oblasti informací a poradenství.

News

15.12.2013
 
V Ostravě se ve dnech 12. - 14. 12. 2013 uskutečnil první ročník setkání startup projektů pod názvem FUNTEC Startup Camp - vyvrcholení třetího ročníku technologické soutěže Technology Cup zaměřené hlavně na studenty technických škol. 
 
23.7.2013 - Vzdělávejte se s námi!
 
 
Chcete se vzdělávat? Získávat zkušenosti a dovednosti? Více informací zde.
 
 
3.7.2013 - Vzdělávací kurz: Pedagogické minimum
 
 
Potřebujete si rozšířit obzory? Máte chuť zkusit něco nového? Připravili jsme si pro Vás vzdělávací kurz Pedagogického minima. Pedagogické minimum je určeno pro odborníky v praxi, kteří by měli předávat své zkušenosti a znalosti novým kolegům, nebo studentům. Tento kurz vede PhDr. Soňa Svobodová, známá a zkušená lektorka. Kurz bude v pěti osmihodinových blocích. Kapacita je omezená, pokud máte chuť se vzdělávat, neváhejte nás kontaktovat. První kurz se uskuteční 22. – 23. 8. 2013. 
 
 
 
11.6.2013 - Partnerský vědeckotechnický park VTP Vysočina vybírá názvy budov
 
Nově vznikající technologický park v Jihlavě VTP Vysočina vybírá názvy budov a připravil soutěž pro širokou veřejnost. Návrh, který dostane v internetové soutěži nejvíce hlasů, stejně jako jeden z hlasujících obdrží atraktivní cenu. Technologický park bude otevřen a jeho provoz spuštěn v roce 2014. Soutěž najdete zde
 

 

7.6.2013 - Hledáte šikovné studenty? Chcete si vychovávat své zaměstnance? Máme pro Vás řešení...

 

Pokud hledáte nové zaměstnance a potřebujete poradit, nebo hledáte někoho, koho si můžete vychovat, máme pro Vás radu. V rámci projektu KP Milovice můžete získat studenty na stáže. My Vám je pomůžeme vybrat, pomůžeme s administrací a Vy si vyberete toho, koho budete potřebovat. Začít můžete hned...